avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Ülo Tederi mälestusnäitus Paide Vallitornis

08. augustil kell 16.00 avatakse Paide Vallitornis maalikunstnik Ülo Tederi (23.VI 1923 - 5.VI 2008) mälestusnäitus.Väljapanek koosneb viieteistkümnest õlimaalist, mis loodud kunstniku poolt tema viimasel loominguperioodil, aastail 1995 - 2005. Põhiosa esitatavatest teostest on maastikud, mis kunstniku žanriliselt mitmekülgses loomingus omavad keskset kohta, kuna neis avaldub tema koloristianne kõige küpsemalt. Lisaks maastikutele on eksponeeritud paar näidet Ülo Tederi säravatest lillemaalidest.

Ülo Teder lõpetas 1942. aastal Treffneri gümnaasiumi Tartus ning astus Tartu Ülikooli, kuid pidi juba järgmisel aastal minema Saksa sõjaväkke. Seetõttu tuli tal peale sõja lõppu olla Vorkuta vangilaagris, kust vabanedes astus ta õppima Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Maalikunstialased õpingud lõpetas ta aga juba Tallinna kunstikõrgkoolis 1952. aastal. Samast aastast algas Ülo Tederi enam kui poolsada aastat kestnud esinemine näitustel.

Käesoleva näitusega jätkub koostöö Paide Vallitorni ja Tallinnas tegutseva Galerii-G OÜ vahel, mille eesmärgiks on tuua sellesse Paide ja Järvamaa sümbolina tuntud ehitisse huvitavaid näitusi, mis kajastavad eesti nüüdiskunsti erinevaid ilminguid.

Ülo Tederi mälestusnäitus jääb Paide Vallitornis avatuks kuni 31.augustini.
2008-08-08
Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by