avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
17. septembril Talgikivist esemete valmistamise kursus!

17. septembrist on Teil Esmakordselt  Eestis on nüüd võimalik oma silmaga näha ja oma käega valmistada TALGIKIVIST esemeid - Talgikivist esemete valmistamise kursusel.

Koolitus_1_1Koolitus_1_2Koolitus_1_3Koolitus_1_4

Talgikivi, seebikivi ja vanadel maiadel ka piibukivi on kõige pehmem kivim maakeral. Ta laseb end kergelt ja kiiresti töödelda ilma suuremate jõupingutusteta, säilitades sealjuures pealispinna poleeritud oleku, mis meenutab marmorit. Need on omadused millised tõstab esile see suurepäraselt plastiliselt töödeldav materjal. Mis aga seda kivimit kõigist teistest materjalidest eristab on tema reageerimine nahaga. Kui keegi on talgikivi käes hoidnud, teab mida see tähendab. See on nagu... ei ole olemas võrdlust. Ainult, et see väga mõnus tundub: õrn ja vormitav nagu hirvenahk.
On oluline teada, et teadlik kivi puudutamine sõrmede kaudu otse peaajju läheb ja et sellel on head tegev raviv toime. Talgikivi on nii pehme ja õrnatundeline nagu oleks ta elus, mis sunnib tema töötlemisel olema korralik, õrn ja tundeküllane. Närvilisus, kärsitus, peataolek, värisemine, käte kohmakus ja paljud teised inimtsivilisatsiooniga kaasnevad häired pehmenevad tema käsitlemisel rahuks ja kannatlikkuseks. Nikerdamine, raspeldamine, lihvimine ja poleerimine tõstab sõrmede tundlikust, meie esemetundlikkus kasvab, muutub õrnatundlikumaks, selgemaks. Plastilise esitlemise suutlikus muutub arusaadavamaks. Koolitus sobib igas eas, taseme ja oskustega inimestele - ka lasteaeda ja koolitundidesse.

Teemad:
1. Talgikivi tutvustus, töövahendite tutvustus. Lihvime amuleti. 2,5 h
2. Ehte valmistamine valmislõigatud toorikust. 2 h
3. Puidutöö vahendite kasutamine – saeme ja puurime kivi. Valmistame küünlajala. 3 h
4. Loomafiguuride valmistamine valmislõigatud toorikust – hobune, part, kilpkonn, kala, kass. 2 h
5. Skulptuuri valmistamine naturaalsest kivist. 2,5 h
Koolituse tulemuseks on hea tuju, avaram silmaring ning 5 omavalmistatud kunstiteost!

Lisainfo tel 644 4044, 554 8856, Tiiu Paas, tiiu@opetajatemaja.ee registreerimiseks kodulehel KLIKI SIIN2009-09-14
Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by