avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Galerii-G kunstipreemia Benjamin Vassermanile

OÜ Galerii-G ühes koostööpartneri, Hollandi kunstitarvete firmaga Royal Talens määras seitsmeteistkümnendat korda väljaantava iga-aastase kunstipreemia graafik Benjamin Vassermanile.
 
   Benjamin Vasserman (sünd.1949) lõpetas kunstiõpingud graafika erialal toonases Kunstiinstituudis (tänane Eesti Kunstiakadeemia) 1979. aastal, näitustel esinemisega alustas ta aasta varem. Sealtpeale esimesed tosinkond aastat valmisid tema graafilised lehed põhitöö kõrval, aastast 1990 jäi Benjamin Vasserman aga vabakutseliseks ning siis algas tema tõus rahvusvaheliselt tunnustatud graafikameistriks.Enam kui kümneks aastaks said kunstniku peamisteks väljendusvahendeiks graafilised sügavtrükitehnikad, eeskätt akvatinta, milles jäädvustatud natüürmordilaadsed kompositsioonid olid paeluvad nii kunstniku fantaasialennu kui ka eriti viimistletud tehnilise teostuse poolest. Aastast 2002 on aga kunstnik pühendunud eeskätt digigraafika viljelemisele.
 
   Lõppev aasta on Benjamin Vassermanile olnud mitmeti tähendusrikas ja kunstiliste saavutuste poolest veenev. Viimast demonstreeris ta mõjukalt kahe isikunäitusega: Riigikogu kunstisaalis eksponeeritud väljapanek koondas tema sügavtrükitehnikais loomingu paremiku, Kunstihoone galeriis toimunud näitus „Diagnoositud tagasitulek“ demonstreeris   aga meil esmakordselt kunstniku rahvusvaheliselt hinnatud digigraafikat, mis loodud viimase kahe aasta kestel. Just teisena nimetatud näitus andis aluse ka aastapreemia määramiseks, kuna selles ekspositsioonis esitatud teostes ei avaldunud mitte ainult uus sõna kunstniku loomingus vaid ilmnes kogu meie senise graafikapraktika taustal veenev ning uusi võimalusi märkiv suhtumine arvutikunsti/digitrükki.
 
   Galerii-G kunstipreemia on üle aastate esimene kodumaine preemia Benjamin Vassermanile, viimasel kümnel aastal kuusteist rahvusvahelist tunnustust (rahvusvahelistel näitustel Inglismaal, Itaalias, Hispaanias, Ungaris, Poolas, Leedus, Bulgaarias, Rumeenias ja Hiinas) pälvinud graafikameistrile.2010-01-02
Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by