avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Arno Mägeri maalinäitus

Ehitusmaterjalide suurtootja ja –kaubastaja Saint Gobain Ehitustooted AS on koostöös Galerii-G OÜ-ga oma kontori- ja esinduskompleksis (aadressil Peterburi tee 75) korraldanud regulaarselt eesti nüüdiskunstnike isikunäitusi.

Järjekordseks, alates 23.aprillist avatud väljapanekuks on kunstniku ja kunstipedagoogi Arno Mägeri isikunäitus, mille ekspositsioon koosneb viimasel kolmel aastal loodud õlimaalidest. Neis teostes on kujutamisaineks eranditult loodus, seejuures on kõik jäädvustatud maastikumotiivid pärit Peedult ja Elvast ning sealsest lähiümbrusest. Arno Mägeri maalilaad on suhteliselt natuuritruu, peenekoeliselt läbimaalitud, misjuures kunstnik pöörab erilist tähelepanu peenetele varjunditele erinevate loodusmeeleolude tabamisel.

Arno Mäger (sünd. 1942) on lõpetanud Tallinna kunstikõrgkooli (toonase ERKI) 1970. aastal maalikunsti erialal. Sestpeale on ta tegelenud küll pidevalt maalimisega, kuid töötanud 1970.-1980. aastail mitmesuguste näituste kujunduskunstnikuna kombinaadis ARS. Alates 1990. aastast kuni tänaseni aga õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.

Arno Mägeri maalinäitus jääb Saint Gobain Ehitustooted AS ruumides avatuks kuni juuli lõpuni.2010-04-22
Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by