avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Kadi Kurema isikunäitus Saint-Gobain Ehitustooted AS ruumides

Ehitusmaterjalide suurtootja- ja kaubastaja Saint-Gobain Ehitustooted AS kontori- ja esinduskompleksis (aadressil Peterburi tee 75) on alates 19.jaanuarist avatud graafik Kadi Kurema isikunäitus „Kogutud koerad“. Väljapanek kuulub eesti nüüdiskunstnike isikunäituste ritta, millega Saint-Gobain Ehitustooted AS alustas 2007.aastal.

Kadi Kurema näitus koosneb värvilises litograafiatehnikas teostatud graafilistest lehtedest, millel on kujutatud koera või koeri. Tegemist pole selgelt piiritletud graafilise sarjaga vaid teoste kogumiga, milles on nii iseseisvaid üksiklehti kui paaris- ja kolmiktöid.

Nii on ekspositsioonis triptühhonid kunstniku sünnilinna Pärnu koertest ja magusat und nägevaist kutsudest, on kujutatud koerajalutajaid, võib näha konkreetse inimese seost koeraga (töö „Munch ja koer“, misjuures ei jää kahtlust kellega tegemist – muidugi on see

maaimakuulus norra kunstnik), on töid, mida võib isegi koeraportreedeks nimetada. Ja kuigi teoste peategelased näivad olevat koerad, on kunstniku emotsionaalne kõnetus pööratud inimeste, inimlike tunnete ja suhtumiste poole, olles samas ka viimaste peegeldus. Igal juhul nii koertest kui inimestest mõtlema panev näitus.

Kadi Kurema (sünd. 1963) on õppinud ERKI-s (tänane Eesti Kunstiakadeemia) graafika erialal aastail 1984-1990. Näitustel on ta esinenud aastast 1987. Kunstnik on tegelenud nii vabagraafikaga kui ka raamatuillustraatsioonide ning kunstnikuraamatute loomisega. Ta on esinenud mitmetel rahvusvahelitel näitustel, kaasa arvatud Tallinna XIV Graafikatriennaalil (2007). Käesolev väljapanek on Kadi Kurema kahekümne viies isikunäitus.

Kadi Kurema näitus „Kogutud koerad“ jääb Saint-Gobain Ehitustooted AS ruumides avatuks kuni aprilli lõpuni.2010-01-18
Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by