avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Töö käik
 1. Anna kivile soovitud vorm kasutades erinevaid raspleid. Suuri tükke saab väiksemaks saagides. Väikesi kive võib ka ainult jämeda liivapaberiga töödelda.
 2. Kui kivi juba soovitud vormi omndab, lihvi liivapaberiga maha karedused, kasutades alguses karedamat liivapaberit (60) ja seejärel peenemat liivapaberit (120)
 3. Poleeri veekindla liivapaberiga (360-1200), aegajalt kivi ja liivapaberit vees tomust puhtaks loputades. Poleerida tuleb nii kaua, kuni kriimustusi enam näha ei ole.
 4. Kuivata kivi. Kontrolli, et ei oleks jäänud karedaid kohti ja kriimustusi. Tilguta natuke õli kivile ja masseeri see korralikult kivisse. Kuna kivi imab õli endasse võib vajadusel õlitamist korrata, kuni pealispind on läikiv.
 5. Lastega töötades kasuta tavalist läikeõli .Tugevama kaitse annab kivile vaiguõli Kantakse kivile lapiga. Peale kasutamist visata lapp minema. Sisaldab lahustit, ei soovitata lastele.
  Kattev õli on valgus- ja veekindel. Sobib kasutamiseks nii sise kui välistingimustes. Kantakse kivile pintsliga. Sisaldab lahustit.
  Õli-vill naturaalne lambavill, mis on niisutatud läikeõliga.

Nõuanded:

 1. Osa kivist võib töötlemata jätta, see annab sageli huvitava kontrasti poleeritud ja töötlemata pinna vahel.
 2. Aegajalt tuleks laual olev tolm pintsliga kokku lükata.
 3. Pane veenõu ja veekindel liivapaber eraldi lauale. Muidu kipuvad ka tööriistad ja tavaline liivpaber vette minema.
 4. Et tarbeesemetele vastupidavamat pealispinda anda, võib selle katta spray-lakiga. Sel juhul eelnevalt õlitama ei pea.
 5. Kuna seebikivi on väga pehme, võib ta maha kukkudes katki minna.
 6. Tilgutades kivile aroomiõli võib kivi kasutada õhuvärskendajana.
 7. Kuna kivi on looduslik, siis säilitamiseks mingeid eritingimusi ei ole. Ainus oht on talvel- kui kivi on õues ja saab märjaks ning seejärel jäätub, siis võib praguneda. Õues hoidmiseks peab korralikult töötlema katva õliga.

Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by