avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Sirli Heina isikunäitus

Sirli Heina isikunäitus
Paide Vallitornis alates 6.maist

6.mail kell 16.00 avatakse Paide Vallitornis (Veski t.11) maalikunstnik Sirli Heina isikunäitus.
Tegemist on noore (sünd.1980) kunstnikuga, kes on esinenud näitustel alates 2003. aastast. Tõeliseks läbimurdeks ja jõuliseks esiletõusuks kujunes tema jaoks tänavu märtsikuus Tallinna galeriis Vaal toimunud isikunäitus, mis pälvis kunstivaatlejailt positiivse tähelepanu kui meil uudse kunstisuundumuse – õudusmaali – selgejooneline manifestatsioon. Seejuures Sirli Heina õudus pole eriti õudne, seda vähemalt esimesel pilgul mitte ja võib tunduda esmahetkel naljakaski. Süvenedes detailidesse, avanevad siiski seosed, mis tekitavad õudustunnet. Igatahes enda sõnade kohaselt ei püüa Sirli Hein teha „kõrget kunsti“, vaid hindab enam meelelahutuslikku laadi.
Ta alustab maali tavaliselt peategelasest, viimase näost, karakteri kujundamisest. Edasi tuleb juba arendamisele situatiivsus ning kummastus, mis enamikus töödes piirneb õudusega. Omapära rõhutab ka maalide teostuslik külg. Traditsioonilise maaliga võrreldes on tema kunstnikukäekiri palju enam joonistuslikku alget rõhutav, tema maalid on töömahukad ja viimistletud, osa neist on must-valged.
Käesoleva näitusega taastub aastaid tagasi edukaks osutunud koostöö Paide Vallitorni ja Tallinnas tegutseva Galerii-G OÜ vahel eesmärgiga tuua sellesse Paide ja Järvamaa sümbolina tuntud ehitisse huvitavaid näitusi, mis kajastavad Eesti nüüdiskunsti erinevaid ilminguid.
Näitus jääb avatuks 31.maini.

Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by