avalehele  |  sisukord   |  Eesti keel  |  
Uno Roosvalti näitus
Uno Roosvalti isikunäitus „Põhjamaine“

Paide Vallitornis3. juunil kell 16.00 avatakse Paide Vallitornis Uno Roosvalti isikunäitus „Põhjamaine“. Eesti tänases maalikunstis üks järjekindlamalt maastikumaali viljelev kunstnik eksponeerib sedapuhku Norra-ainelisi teoseid. Uno Roosvalt avab enda maalides selle põhjamaa karge, kuid värvika ilu. Samas ta ei piirdu pelgalt maastikuga, vaid mõnedes teostes on vihjed norra kuulsaima maalikunstniku Edvard Munchi (1863 – 1944) loomingule. Enamik maale on aga puhtakujulised Uno Roosvalti visioonid Norrast, misjuures see põhjamaa on kunstniku näitel pidulik-traagiline.

Käesoleva näitusega jätkub koostöö Paide Vallitorni ja Tallinnas tegutseva OÜ Galerii-G vahel, mille eesmärk on tuua sellesse Paide ja Järvamaa sümbolina tuntud ehitisse huvitavaid näitusi, mis kajastavad eesti nüüdiskunsti erinevaid ilminguid. Kui eelmine näitus oli noore maalija Sirli Heina (sünd. 1980) loomingu tutvustus, siis Uno Roosvalt (sünd. 1941) tähistab tänavu nejakümne aasta möödumist enda esimesest näitusel esinemisest.

Uno Roosvalt, kes sai kunstihariduse õppides aastail 1956-62 Tartu Kunstikoolis ja 1963-69 Tallinna kunstikõrgkoolis (tänane Eesti Kunstiakadeemia) on esmajoones maalikunstnik, kuid tema kogulooming on mitmekülgne – selle hulka kuuluvad nii raamatuillustratsioonid, etnograafilisi esemeid ja rannavaateid kujutavad arvukad joonistused ning ka maalikunsti suurvormid (näiteks on tema loodud Märjamaa kiriku altarimaal). Ta on ka tunnustatud pedagoog, kelle sellealane tegevus on Eesti Kunstiakadeemias kestnud enam kui kolmkümmend viis aastat, seejuures aastail 1985-95 töötas ta maalikateedri juhatajana.

Uno Roosvalti näitus „Põhjamaine“ jääb Paide Vallitornis avatuks kuuks ajaks.

Galerii-G OÜ : Vabaduse väljak 6 Tallinn : 644 8971 : info[ät]galeriig.ee website by